Förtroendevalda hos oss

Kommunfullmäktige

Mandatperiod: 2022-10-15 - 2026-10-14

Uppdrag (94 st)

Efternamn Förnamn Parti Uppdrag Ordningsnummer
Wennerfors Åsa Liberalerna Ordförande 1
Sundblom Lenneke Socialdemokratiska arbetarpartiet 1:e vice ordförande 2
Karlsson Sören Sverigedemokraterna 2:e vice ordförande 3
Tjörnhammar Staffan Moderata samlingspartiet Ledamot 4
Lewerentz Ann Moderata samlingspartiet Ledamot 5
Lindblad Söderman Ann-Charlotte Moderata samlingspartiet Ledamot 6
Brodin Roland Moderata samlingspartiet Ledamot 7
Jansson Jörgen Moderata samlingspartiet Ledamot 8
Hiort af Ornäs Linda Moderata samlingspartiet Ledamot 9
Matsson Nils Björn Christer Moderata samlingspartiet Ledamot 10
Jansson Kjell Moderata samlingspartiet Ledamot 11
Jones Nina Moderata samlingspartiet Ledamot 12
Viktorsson Albin Moderata samlingspartiet Ledamot 13
Tagesson Annette Moderata samlingspartiet Ledamot 14
Malmström Åsa Moderata samlingspartiet Ledamot 15
Wetterström Bo Hampus Martin Moderata samlingspartiet Ledamot 16
Hagström Kenneth Moderata samlingspartiet Ledamot 17
Tjörnhammar Janeth Moderata samlingspartiet Ledamot 18
Roxell Eva Moderata samlingspartiet Ledamot 19
Lodenius Per Centerpartiet Ledamot 20
Wärlinder Åsa Centerpartiet Ledamot 21
Lundqvist Tommy Centerpartiet Ledamot 22
Eneroth Anna Centerpartiet Ledamot 23
Beronius Robert Liberalerna Ledamot 24
Andersson Hans Erik Liberalerna Ledamot 25
Fredriksson Louise Liberalerna Ledamot 26
Imeryd Thomas Kristdemokraterna Ledamot 27
Sjöblom Michael Kristdemokraterna Ledamot 28
Falk Ulrika Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 29
Jansson Karl-Olov Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 30
Stymne Bratt Hanna Katarina Paula Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 31
Srndovic Aleksandar Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 32
Jonsson Per Anders Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 33
Lundgren Margareta Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 34
Andersson Robin Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 35
Markström Ingrid Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 36
Larsson Henning Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 37
Ranft Frida Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 38
Andersson Conny Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 39
Erdtman Catharina Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 40
Sundberg Knut Lars Olov Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 41
Svenander Ann-Charlotte Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 42
Lönnqvist Robert Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 43
Ländin Anette Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 44
Granström Marcus Socialdemokratiska arbetarpartiet Ledamot 45
Hilwëyn Jessica Vänsterpartiet Ledamot 46
Söderblom Anna Vänsterpartiet Ledamot 47
Vieira Zee Philip Vänsterpartiet Ledamot 48
Rydstrand Milla Miljöpartiet de gröna Ledamot 49
Hagstedt Andreas Miljöpartiet de gröna Ledamot 50
Kronvall Andrea Sverigedemokraterna Ledamot 51
Heitmann Jacob Sverigedemokraterna Ledamot 52
Canhasi Britt-Mari Sverigedemokraterna Ledamot 53
Edberg Karl-Göran Sverigedemokraterna Ledamot 54
Ekström Dennis Sverigedemokraterna Ledamot 55
Sandberg Tina Sverigedemokraterna Ledamot 56
Harvidsson Roger Sverigedemokraterna Ledamot 57
Abbasi Hamed Sverigedemokraterna Ledamot 58
Kjelldahl Morgan Sverigedemokraterna Ledamot 59
Högbom Thomas Sverigedemokraterna Ledamot 60
Engelberg Michael Sverigedemokraterna Ledamot 61
Fekete Strokirk Cecilia Moderata samlingspartiet Ersättare 62
Forslund Sören Moderata samlingspartiet Ersättare 63
Isaksson Elliot Moderata samlingspartiet Ersättare 64
Gudmunds Burström Janet Moderata samlingspartiet Ersättare 65
Mattsson Jonny Moderata samlingspartiet Ersättare 66
Modenius Camilla Moderata samlingspartiet Ersättare 67
Burström Hans Curt Moderata samlingspartiet Ersättare 68
Watt Gail Moderata samlingspartiet Ersättare 69
Dahl Patrik Centerpartiet Ersättare 70
Englund Gunnar Centerpartiet Ersättare 71
Frisk Christina Liberalerna Ersättare 72
Åkerberg Salmin Nicklas Liberalerna Ersättare 73
Karlström Bengt Kristdemokraterna Ersättare 74
Baz Merve Kristdemokraterna Ersättare 75
Tabbouche Nora Socialdemokratiska arbetarpartiet Ersättare 76
Lidén Anders Socialdemokratiska arbetarpartiet Ersättare 77
Kohtanen Maija Heleena Socialdemokratiska arbetarpartiet Ersättare 78
Salo Johannes Socialdemokratiska arbetarpartiet Ersättare 79
Kjelldahl Almqvist Susanne Socialdemokratiska arbetarpartiet Ersättare 80
Nyman Sverker Socialdemokratiska arbetarpartiet Ersättare 81
Ljusner Jessika Socialdemokratiska arbetarpartiet Ersättare 82
Berglund Roger Socialdemokratiska arbetarpartiet Ersättare 83
Sundström Margareta Socialdemokratiska arbetarpartiet Ersättare 84
Wedberg Malin Vänsterpartiet Ersättare 85
Anglemark Jansson Miriam Vänsterpartiet Ersättare 86
Skogberg Lundin Anja Miljöpartiet de gröna Ersättare 87
Rosengren Ulf Miljöpartiet de gröna Ersättare 88
Geijer Mats Sverigedemokraterna Ersättare 89
Bertilson Leif Sverigedemokraterna Ersättare 90
Teir Mikael Sverigedemokraterna Ersättare 91
Noaksson Peter Sverigedemokraterna Ersättare 92
Sandberg Björn Sverigedemokraterna Ersättare 93
Ekekihl Helena Sverigedemokraterna Ersättare 94